Remont · 24 września 2021

Innowacyjne piece nadające się do wykorzystania w przemyśle a także w laboratorium

Nowoczesne piece jakie nadają się do użycia w branży przemysłowej oraz w laboratoriach projektuje Energoel. Można je także stosować w odlewniach, pracowniach złotniczych lub w zakładach przerabiania odpadów ponownego przetworzenia. Wskazane piece najnowszej generacji skonstruowane są z elementów o sporej jakości. Z tego względu są niezawodne. Intensywne wymieszanie metalu zapewnia jednorodność stopów, co jest znaczące przy przetwarzaniu złomów metali. Każdy z piecy jest opisany oraz podane są jego parametry techniczne. Pod adresem  https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/ można również skontrolować elementy z jakich piece są zrobione i wyposażenie.

Nowoczesne piece indukcyjne, wyprodukowane na podstawie bezpiecznych technologii zapewniają niewysokie straty mocy, co zmniejszenia koszty eksploatacyjne, powiązane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wprowadziła jest oryginalny system IPM , czyli EnergoEl. Pozwala on na maksymalne, zautomatyzowane dopasowanie mocy pieca PDP do zmieniających się parametrów wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie użyciem hartowania indukcyjnego, a więc procesu służącego utwardzeniu powierzchni podzespołów ze stali oraz pozostałych stopów, wykorzystującego zjawiska nagrzewania prądem elektrycznym. To zapewnia stabilność powierzchni pieca, jego odporność na eksploatację przy równoczesnym utrzymaniu plastyczności rdzenia. W dodatku, wykwalifikowani inżynierowie przeprowadzają modernizacje istniejących linii oraz stanowisk do grzania starszej daty. Zmieniają je na piece według najnowszych projektów.

Eksperci zajmują się naprawą części mechanicznych i przeprowadzają modernizacje systemów automatyki sterującej procesami produkcyjnymi. Klienci są usatysfakcjonowani ze świadczeń serwisowych z użyciem hartowania indukcyjnego. To pozwoli dostosować piec indukcyjny do spodziewanych procesów. Udostępnione urządzenia można rzeczywiście dostosować do czynności w konkretnym zakładzie, co potwierdzą opublikowane dotychczas opinie przedsiębiorców.